در سال 1904 رادولف فارانتز لهنرت که اهل جمهوری چک امروزی بود به عنوان عکاس، و ارنست هاينریش لاندارک آلماني به عنوان ناشر به تونس رفتند و بعد هم شرکتي که هر دوی اين‌ها راه انداختند شروع کرد به چاپ تصاوير طبيعي و عکس‌هايي که از مردم تونس گرفته بودند به اضافه‌ی تصاويری از مصر و همه را به صورت کارت پستال منتشر کردند. اسم شرکت‌شان هم Lehnert & Landrock بود و يک نمونه از نمايشگاه‌های‌شان هم اينجاست.

از جمله‌ی اين کارت پستال‌ها يکي هم تصویری‌ست که حالا معروف شده به تصوير نوجوانی حضرت محمد. سال 1904 کجا حضرت محمد کجا؟ اسم گذاشته‌اند که يک کشيش يا جهانگرد اين تصوير را کشيده. اين هم
عکس مورد نظر با علامت شرکت لهنرت و لندراک. اين هم يک کارت پستال از همان مجموعه که باز هم علامت شرکت لهنرت و لندارک را دارد و يحتمل مربوط باشد به مسلم بن عقيل! اين هم باز نمونه‌ی تعداد زيادی از کارت پستال‌های شرکت به اضافه‌ی کارت پستال حضرت محمد و تعداد زيادی مالک اشتر. اين هم اصل نوشته‌ای که پته‌ی عکس را انداخت روی آب.

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم خرداد ۱۳۸۷ساعت 9:30  توسط حمید | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
نمی دونم شاید به نظر شما جالب نباشه ولی خواستم اولین وبلاگم به اسم پیامبر باشه. نمی دونستم اگه به اسم پیامبر باشه من عنوان کثافت اشغال از طرف بعضی از وب گرد های عزیز شناخته میشم.
از همه این وب گرد ها ممنونم که ذات خودشون نشون میدن. نشون میدن که اینا حضر ت محمد(ص) به پیامبری و اسلام به عنوان دین قبول ندارن.

نوشته های پیشین
اسفند ۱۳۸۷
آذر ۱۳۸۷
مرداد ۱۳۸۷
تیر ۱۳۸۷
خرداد ۱۳۸۷
پیوندها
جست وجوی گوگل
جست و جوی یاهو
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM